Hakkımda

 

Hayali Atölye, zaman zaman farklı sitelerden esinlenerek, zaman zaman da bir ürün gördüğünde ben bunu kesin yaparım deyip,evi taraşlama aşaması sonucunda ortaya çıkan farklı fikirler, tasarımlar,  bazen de hayal ederek yapılan el yapımı her şeyi paylaşma dileğiyle kuruldu.

İçindeki değerlendirme tutkusu, annesinden kalan bir miras , küçüklüğünden beri elini hiç boş görmediği sürekli bir şeyler üreten, hala bir fabrika edasıyla çalışan (maşallah) annesine özenen, muhasebecilik ve yönetici asistanlığından, prensesinin dünyaya gelmesi ile bir ömür anneliğe terfi eden yıllardır içinde var olan ”Benim de bir atölyem olsaydı” sesine sanal da olsa bir çare bulan nacizane ben. hayırlı uğurlu olsun hepimize… 🙂

Serap Aydın Ok
Bursa/Mustafakemalpaşa

 

KENDİME ÖĞÜTLER

Hayatında her ne yapıyorsan şikayet etmeden, söylenmeden yapacaksın. Eğer hoşuna gitmiyorsa neden bunu yaşadığını kendine sormalısın. Değiştirmenin yoluna bakacaksın.

Karşılaştığın her olay, her durum senin hak edişinde yerini alıyordur. Biri sana hakaret etse bile bunun karşılığı senin içinde bir yerlerde. Ara ve bul.

Kendini ifade etmekten kaçınmayacaksın. Kendini dogru, anlaşılır ve tam ifade etmeye özen göstermelisin. An’ da geri dönüp bakmamak adına bunu yapmalısın.

Ne yapıyorsan kendin için yapıyorsun. Diğeri ne yapıyorsa kendi için yapıyor. Diğerlerine kaptırdığın enerjini kendine kullan.

İçinde dengede kal; Çünkü iyi veya kötü, var veya yok, doğru veya yanlış… Fark etmez.

Kendi değerini ne hafife al ne de abart. Diğerlerinde nefret ettiğin, kınadığın, sevmediğin veya beğendiğin, imrendiğin her şey senin potansiyellerindir. Ne aşağıdasın ne yukarıda, buradasın. Unutma.

Hedeflerini belirle. Şayet olmazsa, bil ki yerine başka bir şey oluyordur.

Bir şey için sakın oldu, tamam, bitti deme. Sonrasında yanıldığını anlamak ister misin? Düşün.

Yaşadığın sürece “devamı” var. Başladığında biter, bittiğinde yeniden başlar..Döngünün içindesin.

Haksızlıklara tepkiliysen, haksızlığa uğrarsın. Buna izin ver. Haklılık ile haksızlık arasında fark olmadığını yaşayarak anlamak zorunda kalmamayı yeğle.

Ne yaşarsan yaşa..Duygular ve peşine düşünceler üretirsin..Esiri olma,özgürlüğü seç.

Kendi önemini iyi kavra..Yaşamın, senin birey olma fırsatındır. Değerlendir.

İnce bir çizgi üzerindesin. Meyillerini incele hem de detaylıca.

Gölgeler diyarındasın, her şey mümkün. Neyi ciddiye alırsan, senin gerçekliğine dönüşür. O sahte gerçeklik, senin enerjinden çalar. Kendinden çalmak ister misin?

SOPHIA

www.kisiselgelisimveolumlamalar.com

“Hakkımda” için 4 Yorum

 1. Hilal dedi ki:

  Ne güzel olmuş bu olumlamalar, prenses ve sen de harikasınız 🙂

 2. Nezahat konuskan dedi ki:

  Benim kiim 1 yasina girecek 12nisanda elbiselerini cok begendim nasil yaptinizi tarif edebilirmisiniz

  • hayaliatolye dedi ki:

   Hoşgeldiniz Nezahat hanım,teşekkür ederim beğenmenize sevindim.Elbiselerden kastınız sanırım tütü takımları,elbiseler dükkan formatlı ürünler olduğu için yapımını paylaşamıyorum.Ama nette tütü yapımı diye aratırsanız yapımını bulabilirsiniz.

   İyi günler dilerim

Yorum Bölümü


Facebook Sayfamız

Twitter Sayfamız

Google Plus